Maraton

Maraton terapeutyczno- rozwojowy
– „ ILE MNIE WE MNIE” – MOJE STANY „EGO”(Ja) – CZY JESTEM ICH ŚWIADOMY I „KTO TU RZĄDZI?”
Miejsce – Suwałki , ul. Utrata 39
Czas:25-26.01.2019r.
Piątek – 17.30 – 22,00
Sobota – 9.00 – 14.30
Koszt 200zł/osoba (max 12 osób, min 6 osób)
(możliwość noclegu na miejscu dla 4 osób – 20 zł – koszty energii.)
Prowadzący – Leszek Sagadyn
Dla kogo: – dla osób, które chcą siebie lepiej poznać, rozwinąć, mają pytania egzystencjalne czy problemy rozwojowe, nie są aktualnie w ostrym kryzysie psychicznym. (jeśli byli to nie szkodzi! A czasem pomaga…)
Tematyka : Maraton jest zainspirowany moim ostatnim szkoleniem „Terapia stanów EGO”.
Każdy człowiek ma co najmniej kilka stanów Ja – czyli zorganizowanych systemów zachowań i doświadczeń związanych wspólną zasadą działania. Inaczej zachowujemy się w towarzystwie rodziców, w domowym zaciszu tylko z bezpiecznym partnerem a inaczej w sytuacji zawodowej czy gdy jesteśmy wystawieni na ocenę. Stan Ego nie jest tylko rolą społeczną czy efektem konwenansu społecznego ale jest to automatyczne i zintegrowane zachowanie czy doświadczanie rzeczywistości. Jeśli jesteśmy tych stanów świadomi , mamy z nimi kontakt (my czyli „rdzeń osobowości” świadome „ja”) to prawdopodobnie nasze funkcjonowanie jest spójne i zdrowe. Gorzej jak te stany „ja” żyją własnym życiem i pojawiają się nagle …”nie byłem sobą”… „nigdy bym się tak nie zachował” … to typowe wypowiedzi osób , które nie mają kontaktu ze swoimi stanami ego …W normalnym funkcjonowaniu nie jesteśmy często świadomi jaki stan „ja” teraz funkcjonuje , automatycznie nasz „rdzeń osobowości” wybiera taki stan „ja” jaki jest najbardziej optymalny w danej sytuacji. Ale gdy mamy problemy z integracją, działamy w dużym napięciu, czasem mogą się ujawniać takie stany ja, które kiedyś były funkcjonalne i korzystne a teraz są niefunkcjonalne czy nawet destrukcyjne dla jednostki.
Na tym maratonie postaramy się poznać i nazwać nasze stany Ego , jeśli się uda to spróbujemy poznać ich funkcję, intencję i spożytkować je najlepiej dla swojego komfortu i rozwoju, bo wszystkie stany „Ja” „chcą dobrze” dla nas! Spróbujemy stworzyć warunki, żeby nasze stany „Ja”w pełni mogły się zrealizować albo współpracować ze sobą a może dorosnąć….?

Zgłoszenia sms lub telefonicznie Leszek Sagadyn 602253016, do dnia 23.01.2019r.

Leszek Sagadyn